SAVARIA - Megyei Hatókörű Városi Múzeum

SZOMBATHELYI KÉPTÁR
Káldy 100
Kamarakiállítás-megnyitó

A 100 éves Káldy Lajost mozgalmas és színes élete egészén keresztül a rajz és a népművészet iránti elkötelezettség kísérte. A zöldek végtelen skálájával festi képeit. Mesterien használja a hideg-meleg színkontrasztok hatásait. Radnóti Kovács Árpádtól, mesterétől és példaképétől tanulta a friss, ropogós festői előadásmódot, míg Burány Nándortól a tiszta színekre való törekvést, a színörömöt.
Káldy Lajos így vall magáról: „A varázslatos szépségű magyar táj festője lettem”. Vízfestményein, melyeket a legszívesebben fest, megjelennek a csendéletek, a mezők, erdők, a falusi táj, a borospincék, valamint időnként a városi architektúrák. A kamarakiállítás ebből a gazdag életműből válogat.

Káldy 100 meghívó

Elengedhetetlen