SAVARIA - Megyei Hatókörű Városi Múzeum

Vas megye védett növényei

Május 26. (csütörtök) 16.30
SZOMBATHELYI KÉPTÁR
Kulcsár László – Mesterházy Attila – Keszei Balázs – Király Gergely – Balogh Lajos: Vas megye védett növényei
Könyvbemutató

Vas megye védett növényeiről olyan hazai térségre vonatkozó tudományos ismeretterjesztő könyv jelent most meg, amely Magyarország növényvilágának tudományos igényű megismerése tekintetében – közel fél évezredes távlatból – az először és legjobban feltártak között vált ismertté. Az öt – a térségben élő és kutató – botanikus közel három évtizedes, vonatkozó tapasztalatai alapján született könyv 272 védett növényt mutat be leírásokban, térképeken és fényképeken.

A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum, az MTA Vas Megyei Tudományos Testülete, az ELTE SEK Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központja és a Szülőföld Könyvkiadó közös rendezvénye, a Közösségek Hete keretében.

Könyvbemutató plakát

Elengedhetetlen